10 lat miesięcznika Estrada i ...
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Newsy » 10 lat miesięcznika Estrada i Studio
 
dr JunkStone 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 5896 dni temu
Posty: 262
Skąd: 3miasto
Punkty: 10
#1 Wiadomość | 2006-09-29, 16:16
10 lat miesięcznika Estrada i Studio 
W październiku miesięcznik Estrada i Studio obchodzi swoje dziesięciolecie. Z tej okazji do rocznicowego numeru zamiast standardowo dołączanej płyty CD dodano krążek DVD zawierający m.in. kompletne roczniki tego pisma z lat 2000-2005, interesujące zestawy pętli i brzmień, kursy obsługi programów muzycznych itp.

Sporą część jubileuszowego wydania EiS zajmuje artykuł, w którym redaktorzy i współpracownicy redakcji opisują najciekawsze ich zdaniem instrumenty elektroniczne, sprzęt studyjny i oprogramowanie jakie ukazały się na rynku od 1996 do chwili obecnej, jednocześnie wskazując dziesięć najbardziej znaczących produktów dla branży muzycznej. W jubileuszowym numerze nie zabrakło też wspaniałej nagrody do rozlosowania wśród Czytelników. Jest to warty 3.150 zł program Steinberg Cubase 4, który swą premierę miał dosłownie przed kilkoma dniami.

Pierwszy numer miesięcznika Estrada i Studio ukazał się na rynku w październiku 1996 roku i nosił podtytuł „Wokół muzyki”. Wkrótce po debiucie zapadła dość odważna na owe czasy decyzja, by pismo ukazywało się z płytą CD, zawierającą m.in. prezentacje dźwiękowe instrumentów i urządzeń opisywanych w części drukowanej, najnowsze programy muzyczne i materiały dodatkowe związane z publikowanymi artykułami. Na krążku zaczęły się też pojawiać utwory przysyłane do redakcji EiS przez czytelników. Utwory te były recenzowane w ramach działu Przyślij Nam Swoje Demo, wówczas jedynej tego typu rubryki w polskiej prasie. Przez pewien czas Estrada i Studio była wydawana w dwóch wersjach - z płytą i bez płyty, co było efektem sporego zamieszania na rynku prasowym spowodowanego brakiem jednoznacznych uregulowań fiskalnych odnośnie tzw. insertów w postaci płyt. Po kilku miesiącach zdecydowano by pozostawić jedynie wersję z płytą i tak zostało do dzisiaj.

Przez cały okres swego istnienia Estrada i Studio regularnie zwiększała objętość. Pierwsze numery miały 64 strony, obecnie pismo ma 164 strony i wszystko wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec... W środowisku muzyków, realizatorów i szeroko pojętej branży muzycznej Estrada i Studio uważana jest za tytuł opiniotwórczy. Miesięcznik cieszy się dużym zaufaniem czytelników z uwagi na publikację fachowych testów i przydatnych porad praktycznych oraz zamieszczanie wywiadów z najważniejszymi postaciami polskiej (i nie tylko) sceny muzycznej. Pozycja najpoważniejszego polskiego pisma branży muzycznej sprawia też, że Estrada i Studio jest interesującym medium dla reklamodawców. W każdym numerze miesięcznika swoje reklamy publikuje od 60 do 80 firm, co wśród pism uznawanych za specjalistyczne jest prawdziwym ewenementem.

źródło:e-muzyk
 
 
 
 
 
dr JunkStone
- = P s y c h o d e l i c a t e C o r p = -
 
Nerious 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 5694 dni temu
Posty: 298
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 3
#2 Wiadomość | 2006-09-29, 18:46
 
Dlatego tez zbieram to pismo i jestem z tego zadowolony, ta gazeta czasem wrecz inspiruje:)
pozdr
 
 
 
 
 
Muzyka jest jedna, tylko ludzie sa rozni..
Endorphinowiec
www.nerious.webpark.pl
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 5791 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#3 Wiadomość | 2006-09-29, 18:50
 
czytam krótko eis ale...naprawdę dobra gazeta...
 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Newsy » 10 lat miesięcznika Estrada i Studio

Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2021 | partnerzy | protected by bowi