DJ Shogun
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

Głosowanie: Aktywne
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » DJ Shogun

Głosowanie zamknięte | Wyniki: Pro (0) : Adv (1) : Nov (7) : Średnia (2,4)

 
djshogun 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6416 dni temu
Posty: 10
Skąd: Polska
Punkty: 2
#1 Wiadomość | 2006-09-28, 01:04
DJ Shogun 
Zgłoszenie do BF

Kilka słów o mnie:

Mam na imię Marcin, pochodzę z małej miejscowości gdzie czas jakby się zatrzymał...
Moim narzędziem pracy jest komputer, dość wolny (Duron 800MHz, GeForce2, 320Mb RAM) - dlatego niektóre dźwięki podczas samego tworzenia utworu muszę sobie jedynie wyobrażać, albym był w stanie dodawać kolejne. Utwór w całości słyszę dopiero po przekonwertowaniu w MP3. Jest to troche męczące - ale przyjemne... Moim wzorem do naśladowania jest Andre Tanneberger (ATB), oraz (uwaga!) Mozart. Wszystkie moje produkcje powstają w programach z serii Fruity Loops.

Biography:


Muzyka zaciekawiła mnie, kiedy byłem małym chłopcem. Kiedy to mój ojciec grywał w domu (rekreacyjnie) na gitarze. Ja pomimo mojego wieku także chciałem się tego fachu nauczyć - jednak byłem za mały i za słaby aby trzymać prawidłowo gitarę, nie wspomnę o łapaniu akordów. Tak więc gitara odeszła w zapomnienie na kilka długich lat. Jeden z moich dziadków posiadał w domu instrumenty tj. pianino, akordeon i klarnet - tutaj pierwsza styczność, tworzenie prostych melodii (a bynajmniej próbowanie) na klawiszach. Kiedy byłem nieco starszy zakradałem się do pokoju mojego wujka, w którym stał gramofon (ale nie taki przedwojenny, tylko na te czasy całkiem wypaśny), zamykałem drzwi (żeby nikt mi nie przeszkadzał ;) - i tu, po tajniaku powstawały pierwsze screatch'e. Kiedy trochę podrosłem u mnie w domu pojawił się nieco nowszy sprzęt muzyczny zwany 'wieżą'. Zacząłem więc nagrywać na kasety utwory puszczane w radiach,kupować kasety, później przyszedł czas na kupowanie płyt CD. Kiedy znowu trochę podrosłem - byłem już chyba na poziomie gimnazjum, pojawiło się (kiedyś dla mnie) coś dziwnego - komputer. Po pierwszej fascynacji, całonocnych graniach itd. Założyłem sobie internet. I przez przypadek przypomniałem sobie o gitarze (schowanej gdzieś na dnie szafy)...Postanowiłem za wszelką cenę nauczyć się na niej grać, a dostęp do Internetu tylko ułatwiał całą sprawę. Po bodajże 2-óch latach treningu nauczyłem się na niej grać (ale niestety nie z nut, tylko ze słuchu). Po około 2-óch kolejnych latach spędzonych przy grach komputerowych przeżyłem kryzys i stwierdziłem, że muszę zacząś robić coś bardziej kreatywnego. Z racji tego że moją pasją była muzyka przez przypadek natkąłem się w internecie na stronę internetową odn. programów do tworzenia muzyki - chyba to były pierwsze wersje MusicMakera. Stwierdziłem, że to jest to, czego szukam. Później wpadały mi wręce coraz to nowsze programy, z coraz to lepszymi możliwościami, aż w końcu wpadł mi w ręce Fruity Loops - z którym już się nie rozstaje. Teraz gram i tworzę muzykę na gitarze i przenoszą ją do komputera, lub robię to juz bez pomocy gitary.

Podsumowanie:

Tworzę muzykę na domowym komputerze. Nie tworze w jednym stylu. Czyli od muzyki filmowej po trance...

Wykorzystywane instrumenty:

Komputer, gitara, mikrofon, wyobraźnia...

Moja Strona / kontakt ze mną:


www.djshogun.mp3.wp.pl

Lista moim zdaniem najbardziej udanych kawałków:


http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=140861 SUNRISE - Wyobraźcie sobie,że leżycie na wyludniałej plaży i oglądacie wschód słońca zza horyzontu niebieskiej tafli wody...to właśnie jest "SUNRISE" (jeden z najbardziej lubianych kawałków genere: ambient)

http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=129658 NICE BASS - coś na styl B.Benassiego (jeden ze starszych kawałków genere:techno)

http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=158115 - THE END OF THE WORLDS - Mój najnowszy kawałek , sami oceńcie (genere: trance)

http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=135783 I NEED YOU - również jeden z bardziej udanych kawałków ( genere:techno)

http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=133045 DREAM - jeden z pierwszych utworów z zastosowaniem wokalu, ogólnie nieco starszy (genere:trance)


POZDRAWIAM :!: :

 
 
 
 
 
"W samym środku pojedynczego oddechu, gdzie nie znajdzie się przewrotności, jest Droga"
 
Souls in Motion 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6581 dni temu
Posty: 79
Skąd: Szczecin
Punkty: 16
#2 Wiadomość | 2006-09-28, 13:14 | Oddał głos na Novice
 
[pkp]

Zaciekawiłeś mnie pisząc, że wzorujesz się na atb, ponieważ cenię tego artystę nadwyraz. Niestety, to co mi zaoferowałeś, nie powaliło mnie na kolana. :) Owszem, bend'owane gitarki rodem z 'Till I Come, czy innych kawałkow atb z tego okresu występują, nieco też pianina, ale...
Najbardziej w pamięć zapadnie mi "I need you" - zakończ współpracę z tą wokalistką, proszę Cię, zarazem dobrze radząc. :P
Niestety NOVICE. Nie podobają mi się Twoje kompozycje, nic a nic.

PS. Nie masz co narzekać na komputer. Do niedawna moim narzędziem byl Celeron 500MHz, 160MB RAM, karta muzyczna zintegrowana. Gwarantuję Ci, że na takim sprzęcie można stworzyć na prawdę dobrą, w miarę rozbudowaną produkcję. A Twoje kawałki? Nie wiem dlaczego tak kiepsko chodzą na Twoim sprzęcie. Bez urazy, ale w każdym z nich jest kilka instrumentów na krzyż. Efektów też specjalnie zbyt wielu nie słyszę... Popracuj nad porządkiem w swoim 'komputerowym studiu'. :)
 
 
 
 
 
www.SoulsInMotion.info
 
czaroslaw 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6462 dni temu
Posty: 14
Skąd: ze szczecina
Punkty: 7
#3 Wiadomość | 2006-09-28, 16:07 | Oddał głos na Novice
 
Sunrise-Muzyka do relaxu dobra ale jak dla mnie.. zbyt się ciągnie, powininenes dać tam coś więcej fałszów nie słyszałem;).
Nice bass- Basik jak z B.Benassiego ale perkusja jak dla mnie troche jej brakuje jak na ten styl;).
The End of Worlds-Jka dla mnie to tytuł nie wskazuje utworu. Może byc :)
I Need you- Podgłośnij Snare, troche bardziej rozkręcic to jak możesz np dodac instrument albo cos..Może być;)
Dream-Wszystko dobrze 1:49 brakuje mi tu przejscia, jeżeli ci o to chodziło.Fałszów także nie słychać pianingo ladnie grało, troche za mało się dzieje między zakończenie mi sie podoba, takie deikatne.

Po twoich utworach widać że twoim wzorcem jest Atb, podobne dźwięki morze, gitarka itd. Ogólnie muzyka do słuchania i relaksowania. Utwory wg mnie dobrze wykonane ale..patrz komentarze u góry. Zapraszam na razie utwory do novice, mysle że nie posiedzisz tam długo jeżeli będziesz dale pracował nad swoimi utworami. Powodzenia!

Pozdrawiam
 
 
 
 
djshogun 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6416 dni temu
Posty: 10
Skąd: Polska
Punkty: 2
#4 Wiadomość | 2006-09-29, 07:04
Czekam na następne komentarze... 
Hmmm...no cóż - muszę przyznać, że egzystencja mojej stronki nauczyła mnie wysłuchiwać wszelakich form krytyki z pokorą. Zawsze staram się wszystko analizować i poprawiać. Tak więc czuję pewnego rodzaju niedosyt po wypowiedzi Souls in Motion, niesłychanie dobija moją ciekawość słowo "ale...". Prosiłbym więc o nieco więcej konkretów. Kontynuując...chciałem jeszcze rozwiać wątpliwości odn. szanownej wokalistki (jak i również innego wokalu jaki zaistniał w moich domowych produkcjach) - otóż cały wokal pochodzi z darmowych sampli dostępnych w internecie, niestety nie prosperuję studiem nagrań ( czy odpowiednimi funduszami na zakup oryginalnych sampli lub lepszego sprzętu) aby zarejestrować czysty w brzmieniu wokal (wiem, że można cyfrowo "czyścić" dźwięk, lecz wpływa to gorsząco na jego jakość). Co jeszcze...hmm...moje utwory zazwyczaj powstają w przeciągu maximum 2-óch dni (ah...ta wena), być może tutaj tkwi mój słaby punkt i powinienem poświęcać im trochę więcej czasu... :/

Czekam na więcej komentarzy i dziękuję za te ostatnie...
Pozdrawiam serdecznie... <ok>
 
 
 
 
 
"W samym środku pojedynczego oddechu, gdzie nie znajdzie się przewrotności, jest Droga"
 
Paul K 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6427 dni temu
Posty: 21
Skąd: Jabłonna Lacka
Punkty: 6
#5 Wiadomość | 2006-09-30, 13:33 | Oddał głos na Novice
 
Witam!!!

sunrise. nie podoba mi sie za bardzo. brak bitu, zbyt nudne jak dla mnie. Nov

nice bass. benassi w słabszym wykonaniu. brzmi to jak nieudana kopia jakiegos utworu. Nov

the end of worlds. stłumiony mix. troche atb mi to zalatuje. pomysł (linie melodyczne itd.) w miare ale jakość wykonania słaba. Nov

i need you. ciagle ta sama perkusja leci. tez nie podszedł mi ten utwór za bardzo. Nov

dream. rowniez powtarzajace sie elementy, zbyt monotonnie jest. Nov

Brak w Twoich utworach urozmaicenia, brak czegos co moglo by byc Twoja "wizytówką". musisz tez pracowac nad jakoscia brzmien bo delikatnie mówiąc jest słabo. na kompa nie narzekaj, ja mam durona 1200, 128 ram i zintegrowana dzwiekowke i jakos da sie na tym ukladac...

Jak na razie moja propozycja : Novice .

Ćwicz, a napewno bedzie lepiej.

Pozdrawiam!!!!
 
 
 
 
noise_relations 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6446 dni temu
Posty: 34
Skąd: Czeladź
Punkty: 5
#6 Wiadomość | 2006-09-30, 16:19 | Oddał głos na Novice
 
cześć. pozwolę sobie przesłuchać i napisać coś o Twoich produkcjach. bardzo ładnie się przedstawiłeś i już za sam ten fakt masz u mnie plus:)
zabieram się do dzieła zaznaczając z góry, że nie czuję żadnego sentymentu do tegoż gatunku. jest mi on jak najbardziej obcy zatem mogę bez problemu pozostać obiektywny w swojej ocenie materiału.dobra, koniec pieprzenia...

sunrise - to zapewne intro do jakiegoś całokształtu. pasowałoby jako wstęp do pełnego koncept-albumu, zapowiadającego "pseudo trance'owe"granie. przepraszam za to pseudo, ale muzyka ATB w żaden sposób nie przypomina mi korzeni goa czy psy, dlatego takiego stwierdzenia uzyłem. jest nawet taka sama gitara. hmmm. źle. chciałem posłuchać Ciebie a nie ATB. szkoda...

nice bass - za dużo pogłosu, stopa nawet siedzi ale hihat zdecydowanie zbyt ślamazarnie. arrpegio standardowo na filtrach. hmmm, po raz który ja już to słyszę?... hmmm, jest melodyjnie ale czy z sensem? czy muzyka elektroniczna to tylko "nice bass", plucked instrumentarium, filtr lp i standardowy preset padu? jak dla mnie to zdecydowanie za mało. a "nice bass" wcale nie jest nice, gdyż nie ma w nim w ogóle bassu.

the end of worlds - wstęp mi się podoba. brzmi agresywnie, fajnie brzmi bass. nałożyłeś nań flangera czy chorusa? bardzo dobre brzmienie. stopa fajnie stłumiona, pady wyłaniają się genialnie i cóż... KLAPA. już mówiłem, przyszedłem tutaj posłuchać Ciebie a nie ATB. przykro mi. fascynacja kimś, a "kopiowanie kogoś" to dla mnie dwie, zupełnie odrębne sprawy. technika wykonania tego numeru, w moim odczuciu jak najbardziej prawidłowa. trochę za często to przejście z "wchodzącą stopą". standardowy syntezator, wygrywany akordem "pseudo melodię". nie, nie zainteresowało mnie wcale...

po przesłuchaniu "i need you" i "dream" mógłbym napisać dokładnie to samo, co napisałem już wyżej. kolego, poszukuję w muzyce intrygi. zaskoczenia, zamyślenia. chciałbym, aby Twoje utwory porwały moje myśli niewiadomo dokąd. "słodkimi" melodiami można porwać "garstkę małolatek". a jeżeli dołożyć do tego klasyczną stopę i kanon z klapem i hatami, to grono powiększa się o stado "wixiarzy". jeśli wziąść pod ocenę wartość techniczną Twoich produkcji, są one zrealizowane na przyzwoitym poziomie, chociaż brak im "napędu i siły". to takie "niby densikowe granie". bez jakichkolwiek momentów zaskoczenia. dobre na imprezę, jako "niewidzialna" część jakiegoś dwugodzinnego setu. dobre, jako jeden z wielu. ale czy chcesz być po prostu "jednym z wielu"?
ps: liczba ściągnięć na wp wcale nie jest miarodajna. mnie ściągnięto ponad 40 tyś razy ale w konfrontacji z rzeczywistością, ma się to jak piernik do wiatraka. jestem jak najbardziej za tym, abyś kombinował, produkował, ale wszystkim, brnącym w ten sam "kanał" co ty, proponuję elsperyment. EKSPERYMENT! bo z dnia na dzień, słyszę to samo. już nawet nie inaczej a tak samo. życzę sukcesów.
ocena NOVICE wynika z faktu, że brakuje Ci pomysłów na numery. tzn każda minuta, jest po prostu kontynuacją poprzedniej. utwory w ten sposób stają się w odczuciu nudne. brakuje eksperymentu, bakuje dynamiki, brakuje polotu. dlatego nov...
 
 
 
 
 
gdybym tylko wiedział...
noise_relations
http://noise-relations.com
 
DJ PAUL 
~Moderator~
Trance Wizard


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7098 dni temu
Posty: 1104
Skąd: Suwałki
Punkty: 214
#7 Wiadomość | 2006-10-01, 00:45 | Oddał głos na Novice
 
Sunrise
Dosc ciekawa kompozycja z dobrym pomyslem na kawalek. Niestety troche za mocno wzorowana na ATb, chodz to nie jest nic zlego. Brzmienia dosc slabe. Melodie moga byc.

Nice Bass
Tu juz kolejne wzorowanie na Benassim. Nawet powiedzialbym, ze melo jest sciagniete z jednego z kawalka Benassiego. Brzmienia bardzo slabe, ale rozumiem slaby sprzet to i brzmienia sa jakie sa.

The End Of Worlds
Slaby master i za cichy bass. Pomysla na kawalek dobry, tylko znowu wykonanie nie najlepsze. Bardzo fajne melo. Przyjemne i spokojne.

Dream
Fajny bass ulozeniowo. Piano tez spoko, chodz barwa jego dosc sztuczna. Pady fajne.

Podsumowujac moim zdaniem masz jako tako pomysly na zrobienie kawalka, ale brak ci dobrego warsztatu, ktory zapewniam cie jak bedziesz tu znami to go dostaniesz. Brzmienia kuleja u ciebie mocno, brak dynamiki i za mocno uzywasz efektow reeverb. Dosc tez monotonne sa twoje kawalki chodz jak dla mnie kazdy mialby potencjal byc lepszym kawalkiem. Musisz cwiczyc aspekt techniczny twojej muzyki, a bedzie dobrze. Wierze w ciebie, bo widze potencjal, ale tylko od ciebie zalezy czy bedziesz chcial go zrealizowac. Pozostaje ciezka praca. Narazie novice
 
 
 
 
 
Nie jest latwo bys z kims zwiazanym, ale nie jest tez latwo byc samemu.
Nasuwa sie pytanie: Jak jest lepiej?
 
Pawsky 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6418 dni temu
Posty: 7
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 5
#8 Wiadomość | 2006-10-01, 01:17 | Oddał głos na Advanced
 
yo

Nice Bass - Fajna perka, ale glosy mi sie nie podobają, jak z Talkita, reszta dzwiekow tez mi nie odpowiada, ale widac ze masz pomysl na kawalek niezly. troche pracy przy nim i bedzie dobry, na razie Novice

Dream - oj znowu te voice'y szkoda. Fajne pianinko weszło.. podoba mi sie lubie takie :) potem fajne przejscie.. jest dobry, Advanced

Sunrise - wyobrazilem sobie tą plaze jednak nic to nie pomoglo.. chociaz ladne pianinko znowu weszlo.. fajna melodia basu Novice/Advanced

Myślę, że masz fajne pomysly, wymyslasz fajne melodie.. brak Ci tylko techniki ktorej w jakims stopniu brak i mnie:)
z tego względu daję Advanced chociaż nie do konca z czystym sumieniem, z lekkim zapasem, ale wiem ze niedlugo to na pewno nadrobisz

powodzenia
 
 
 
 
 
yo :)
 
Taurus Stratus 
Administrator


Dołączył 7106 dni temu
Posty: 924
Skąd: Toronto/Canada
Punkty: 36
#9 Wiadomość | 2006-10-03, 18:59 | Oddał głos na Novice
 
Hey There,

No dobra

Sunrise - Sory Man, ja tam zadnego sunrise'e nie widze - chociaz kawalek ma cos w sobie - ale jest troche nudny

Nice Bass - utarte dzwieki -, monotonnie grajacy bass - jakos nie zgrane ze soba sciezki. Ten glos z FL tez mi nie pasuje. Jakies urozmaicenie po wejsciu synth ale tez nie za duzo dodajace do calosci.

The end of worlds (?) - master za cicho - znowu monotonnie, potem znowu te ograne, przewidywalne wejscia, przejscia...

I need you - hmmm.... tak jakbym sluchal ponownie tego "the end...." tylko ze troche szybciej... Vocal??? Sorry Man, ale nie pasuje tutaj zupelnie.

Anyway...

Przes;uchalem te powyzej i daje Ci "Novice"
Potencjal Masz.... Trzeba popracowac nad wykonaniem...

Pozdrawiam,

KJ
 
 
 
 
 
Pozdrawiam,
KJ + Taurus Stratus Project = Aneurinibacillus Streptoalloteichus
===============================
I Am Not The Best, However There Is No One Better!
 
Ebeb 
Moderator
biker


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7073 dni temu
Posty: 414
Skąd: Kraków
Punkty: 63
#10 Wiadomość | 2006-10-03, 19:21 | Oddał głos na Novice
 
Widzę że już raczej na adv szans nie masz :P Ale to i owo napiszę.
NICE BASS
Muzycznie nawet ciekawie, technicznie gorzej. W jednym momencie harmonia mi troszkę nie pasuje.. Wokale z generatora FLa byś mógł poprzerabiać, żeby lepiej brzmiały. Koło 1:30 pojawia się chaos, za dużo wsyzstkiego, coprawda się nie gryzie, ale "każda melodia chce być najgłośniej". Brakuje Ci trochę techniki, ale z czasem to praktycznie samo przyjdzie :) W sumie nie wiem czy się na remixa nie pokusić :D
DREAM
Clapuy do wymiany. Melodia - nic nadzwyczajnego. Nic w ucho nie wcodzi.. Najs bejs lepszy. Więcej nie ściągam, czasu nie mam :P A sanrajsa też przesłuchałem ale to nie moój klimat więc sęe nie wypowiadam.
 
 
 
 
 
Moje zdjęcia w akcji
 
djshogun 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6416 dni temu
Posty: 10
Skąd: Polska
Punkty: 2
#11 Wiadomość | 2006-10-04, 01:14
 
Dzięki za subiektywne i pełne krytyki komentarze...już zacząłem nad sobą pracować. Zastanawiam się czy nie przerzucić się z FL'a na Reason'a...Chociaż mam obawy, bo na necie nie znalazłem dość prostych tutoriali i instrukcji dla zupełnych laików. Dodam, że wcześniej z programami typu Reason w ogóle nie miałem kontaktu...Jak sądzicie, czy warto zamawiać Reasona?

Wracając do mojej twórczości - powiem tak...wszystko co robie (może brakować mi jeszcze doświadczenia) staram się wykonywać tak, aby podobało się mi, i kiedy nie słyszę fałszu i wszystko jak na moje "ucho typu novice" gra dość dobrze, zamieszczam w internecie (choć nie zupełnie wszystko...mam kilka utworów, których narazie nie zamieszczam). A później pozostaje mi czytanie komentarzy jak te powyższe i "wyłapanie" moich błędów... Do wszelakiej krytyki staram się podchodzić poważnie...

Co prawda muzyką zainteresowałem się dopiero w 2004 roku, lecz to były zaledwie zalążki (praca z Music Makrer'em i eJay'em)...Na Fruitka przerzuciłem się dopiero jakiś rok temu...i w słowach "usprawiedliwienia" dodam, że mój utwór "Nice Bass" jest dokładnie 3-cim utworem, który powstał od czasu kiedy w ręce wpadł mi FL (pierwszego nie zamieściłem w Internecie, a drugi z serii jest dostępny u mnie na stronie "Techno Creature" - ale uprzedzam - porażka... ;) ).

Wiem, że do poziomu Advance, nie wspominając już o tym wyższym sporo mi brakuje...ale postaram się nadrobić owe "braki" dzięki BF.

CZEKAM NA WIĘCEJ KOMENTARZY I DZIĘKUJĘ SERDECZNIE ZA DOTYCHCZASOWE...

POZDRAWIAM <ok>
 
 
 
 
 
"W samym środku pojedynczego oddechu, gdzie nie znajdzie się przewrotności, jest Droga"
 
carmazine 
Novice

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6539 dni temu
Posty: 163
Skąd: Radom
Punkty: 36
#12 Wiadomość | 2006-10-04, 23:10
 
juz lepiej zostan na fl - reason to platforma 'zamknieta' a w fl to masz efekty buzz'a i vst przynajmniej.

sorry za offtop.
 
 
 
 
 
a.k.a. carmazine @ new age beats
 
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » DJ Shogun

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi