Ken&Piter - LINUX
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [finał] Ken&Piter - LINUX
Przesunięty przez: qbs | 2006-04-03, 22:35
 
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7092 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#1 Wiadomość | 2006-03-23, 21:23
[finał] Ken&Piter - LINUX 
uwaga!!! mocno bije ;-)

Utwór skomponowany przez Kena i przeze mnie dla portalu http://www.thecamels.org/ w celach reklamowo rozrywkowych :-)

Ken&Piter - LINUX

Produkt (fe - jak brzydko :roll: )... no więc utwór został już dostarczony ale jestem ciekaw co o nim myślicie i czy warto coś tu zmieniać :-)

P.s.
Wielkie dzięki QBS :-)
Ostatnio zmieniony przez Piter 2006-03-24, 07:10, w całości zmieniany 1 raz  
Średnia: 8,77 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
fungky 
Advanced


Dołączyła 6636 dni temu
Posty: 175
Skąd: Puławy
#2 Wiadomość | 2006-03-23, 21:39 | Oceniła na 9
 
hmmm.. szit ... to moze byc cos dobrego...poslucham glebiej i wypowiem sie szerzej ;) pozdross

2006-03-23, 21:44 // Dodano
...jutro :)

2006-03-23, 21:44 // Dodano
pe es ka: pod Linuchem powstalo ? bylem kiedys fanatykiem tego urzadzanka :)
Ocenił na: 9 
 
 
 
Kinetic Jane is in the plane
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7092 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#3 Wiadomość | 2006-03-23, 22:06
 
Kinetic Jane napisał/a:pe es ka: pod Linuchem powstalo ?


Pod windziochą ;-)
Średnia: 8,77 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6669 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#4 Wiadomość | 2006-03-23, 22:36 | Ocenił na 10
 
początek abrdzo mi sie podoba.. te tam-tamy. i melodia.. + perka jest świetna :) hmm miodzio klimat.. ta melodia :D wypelnai ladnie uszy ... moze bym na dbasem troche popracowal.. jest klimatyczny ale po pewnym czasie za abrdzo wwierca sie ww ucho. oo i nagle sie zmienil jak to pisalem hehe :P aranzacyjnie jak zawsze bardzo ladnie .. stringi naprawde ladnie graja.. bardzo ladnie dobrane brzmienia .. wchodzi perka.. i brakuje mi grania padami tutaj .. :) by sie uzyskalo jeszcze lepszy klimat :) ale i tak nie ma co sie czepiac.. kawalek an pewno nie jest nudny.. synth w 3:19 co wchodzi.. świetne brzmienie.. takie ala the 80's.. czyly moje ulubione :) melodia chyba troche improwizowana nie? ;) sam tak gram :D no nie mam sie do czego przyczepic niestety .. :) ma andzieje ze mi to wybaczysz :) w pelni zsluzona 10 :)
Ocenił na: 10 
 
 
 
What dreams may come ...
 
Taurus Stratus 
Administrator


Dołączył 7103 dni temu
Posty: 924
Skąd: Toronto/Canada
Punkty: 36
#5 Wiadomość | 2006-03-24, 01:08 | Ocenił na 9
 
Peter....

Ja wiem ze Jestes Najwiekszym Fanem Harmonii.... :) Ale tutaj mi ita harmonia nie pasuje... Sorry Man, Poczatek jest wspanialy, rozwijajacy sie temat perkusyjny i .... no wlasnie tak harminijka :).... A potem Masz tam taki ladny dzwiek brudnej zfuzowanej, przytlumionej gitarki - Ach jaka to by byla soloweczka Gdybys tylko to wlasnie rozwinal.
Nie powiem - Connection has been established,, Man :) bo calosc jak zwykle ma rytm, skaldowosc i pomyslowosc tam gdzie powinno to wszystko byc...
Ja tez kcem tak grac :)...

Z Szacunkiem

KJ

P.S. Ale musze dac 9 - za ta Harmonie (Peterku - nie Krzycz, Please...)
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
Pozdrawiam,
KJ + Taurus Stratus Project = Aneurinibacillus Streptoalloteichus
===============================
I Am Not The Best, However There Is No One Better!
 
Blasi 



Dołączył 7049 dni temu
Posty: 65
Skąd: Olsztyn
Punkty: 5
#6 Wiadomość | 2006-03-24, 10:08
 
no przyjemny kawaleczek jak zwykle piter u ciebie (pana Ken-a nie znam wiec niech wybaczy ignorancje ;)
to ma byc pod stronke w tle? czy jak?
klimat stronki troche inny - nazywają sie Camel ale nie bardzo widac po tej stronce ze to taki klimat ma być.
Ale tak czy siak pasuje - bo to taki typ muzy co przyjemnie leci.
 
 
 
 
 
www.fruityart.prv.pl
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7092 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#7 Wiadomość | 2006-03-24, 11:59
 
Taurus Stratus Project napisał/a:Ale tutaj mi ita harmonia nie pasuje... Sorry Man


Wiesz Taurus - chciałem połączyć etnikę z techniką - wyniki eksperymentu mogą być odbierane róznie - w życiu bym nie pomyślał by krzyczeć na Ciebie ;-) Z resztą ja w ogóle nie jestem krzykliwy ;-)

Blasi napisał/a:to ma byc pod stronke w tle? czy jak?


To ma być raczej neizależny kawałek puszczany w radiu i promujący stronę - taki rodzaj odruchu Pawłowa w załozeniu ;-)

Pit napisał/a:brakuje mi grania padami tutaj .. :) by sie uzyskalo jeszcze lepszy klimat :)
;-)

Tam w wielu miejscach są pady ale zrobiłem je dość cicho bo jak były głośniej to się robiła papka brzmieniowa - to wychodzi moja nieumiejętnośc masteringu niestety...... Nie wiem z resztą o który dokładnie moment Ci chodzi :-)
Średnia: 8,77 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6669 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#8 Wiadomość | 2006-03-24, 12:55 | Ocenił na 10
 
Piter napisał/a:Nie wiem z resztą o który dokładnie moment Ci chodzi


2.32 - potem zmieniasz toancje na basie przy 2.48 .. a mi tutaj brakuje padow ktore by ta tonacje zmienialy.. i troche bardziej urozmaicil te akordy na padach.. (a nie tylko dwa) i to tyko ten fragment do momentu az synth wejdzie .. ale to moja wizja tej czesci utworu :) bylby baridzje melodyjny :) ale i tak amsz 10 :)
Ocenił na: 10 
 
 
 
What dreams may come ...
 
Adix 
Moderator
Adrian Everson


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 6912 dni temu
Posty: 998
Skąd: Wawa
Punkty: 4
#9 Wiadomość | 2006-03-24, 15:38 | Ocenił na 10
 
Elo Ken & Piter... ;)

Linia perkusyjna mi sie bardzo podoba...
Harmonijka tak taka troche sztuczna ale OK...
Te doładowanie lini perkusyjnej beatem PERFEKCJA !
Stryngi ladnie grają tło...
Gitarka basowa ciekawa...
Znakomity kawałek jako soundtrack lub ilustracja czegoś...
Dobra dynamika utworu, technika i master bez żadnych zastrzeżeń !
Aranż jak na Ciebie przystało - Świetny. Nic sie nie nudzi i nie powtarza (tego potrzeba wielu ludziom tu).

No dla mnie KLASA kawałek !

Pozdr.
Adix
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
Przesłuchaj mnie...
1. MYSTERIOUS TIMES (ADIX 2006 RMX)
2. LAST SMILE 2006
3. BLACK SNOW 2006

All servers online... (New Host - Opera)

"It's nice to be important, but it's more important to be nice."
 
Nerious 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6684 dni temu
Posty: 298
Skąd: Bydgoszcz
Punkty: 3
#10 Wiadomość | 2006-03-24, 17:00 | Ocenił na 9
 
Noo dynamiczny utworek z typowym Piterowym klimatem :) ciekawi mnie co tu jest wlasciwie Kena, stopa fajna i haty tez, sa one takie czyste, ogolnie dynamika utworu jest swietna, juz mniej wiecej sie domyslam co tu jest Kena, utworek nie jest nudny, fajnie rozbudowany.
Ogolnie rzecz biorac dobra robota chlopaki, oby tak dalej, ja musze smoka pogonic z ta mgla:P
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
Muzyka jest jedna, tylko ludzie sa rozni..
Endorphinowiec
www.nerious.webpark.pl
 
fungky 
Advanced


Dołączyła 6636 dni temu
Posty: 175
Skąd: Puławy
#11 Wiadomość | 2006-03-24, 18:49 | Oceniła na 9
 
helo ponownie tym razem juz po :) bardzo smakowity kasek, przyznam jednak ze na poczatku nie moglem przyzwyczaic sie do lekkiego i plastikowego brzmienia elementow ale wrazenie to minelo...kwestia przestroju... calkiem niezle prezentuje sie w czasie jazdy busem, swietnie dopasowuje sie do mijanych obiektow; poza tym szacuneczek za melodie/zmiany itp czesci struktury :)
z mojego punktu widzenia zaluje tylko ze kawalek nie jest hardkorowszy dla uszu; oceniam tak jak bym ocenil advanstow (wole ta miare) takich jak my ;) pozdrozz Ken, pozdrozz Piter, bardzo udany kawaleczek milo sie przy nim ^4Ra

2006-03-24, 19:32 // Dodano
Taurus Stratus napisał/a:Ale tutaj mi ita harmonia nie pasuje...

elo elo mnie wydaje sie wrecz ze idealnie sie wpasowuje, greetz & szacuneczek za harmonie :D
- wiecej piernika [serio]! pozdross..
Ocenił na: 9 
 
 
 
Kinetic Jane is in the plane
 
Ebeb 
Moderator
biker


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7069 dni temu
Posty: 414
Skąd: Kraków
Punkty: 63
#12 Wiadomość | 2006-03-27, 12:43 | Ocenił na 9
 
Wstęp jak zwykle klimatyczny.. Heh.. :) Mógłby to być podkład do jakiejś strategii. Perkusja fajnie brzmi do wejścia stopy. Później jakoś traci urok. 1:49 - stringsy grają w jakichśdziwnych interwałach.. Potem bas cudny wchodzi :) 2:32 - plastikowo :P Nie pasuje do "naturalnej" reszty kawałka. Pozatym wszystko cudnie. Nabardziej podoba mi się perkusja :D
Ocenił na: 9 
 
 
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7092 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#13 Wiadomość | 2006-03-27, 13:11
 
Dziękuję za komentarze bardzo serdecznie :-)

Nie mogę nei wspomnieć, ze perkusja to w 95% robota Kena :-)
Średnia: 8,77 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
adiS 
Novice


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6634 dni temu
Posty: 49
Skąd: Gda
Punkty: 18
#14 Wiadomość | 2006-03-28, 19:42 | Ocenił na 10
 
Zatkało mnie... :D
Nia mam sie do czego przyczepić
Ocenił na: 10 
 
 
 
 
http://www.adis.bighost.pl
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7028 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#15 Wiadomość | 2006-03-30, 11:32 | Ocenił na 8
 
Bardzo podoba mi się perkusja - jest naprawdę fajnei zrobiona. Przypomina mi miejscami tę z Globetrotter J. M. Jarre'a (zwłaszcza moment od 3:04). Bas - od razu słychać, że to Piter (jesteś strasznie skrzywiony w stronę tego basu, wiesz? :P ). Teraz mnie naszła taka refleksja - chyba w każdym utworze, zauważyłem pewne 2 zjawiska:
a) wiele utworów utrzymanych jest w tej samej tonacji (nie wszystkie!) - c-moll, dociągnę sobie jeszcze te kawałki Twoje których nie mam i to zweryfikuję, ale - Smoki, Walc cyrkowy, Kaskader, Pyernitcheek, Thartaack oraz ten tutaj prezentowany są właśnie w tej tonacji i ściągając ten utwór sobie pomyślałem - znowu c-moll? :P Miłym wyjątkiem są utwory Cud, czy Swing from light. ;)
b) po raz kolejny słyszę w Twoim utworze ten kontrabas z Trilogy. Rozumiem, ze jesteś zakochany w nim. :P Ale mi na przykład on nie za bardzo pasuje. Ma zbyt słabą, zbyt powierzchowną barwę. Poza tym brzmi... sztucznie. Gdyby zagrał go prawdziwy kontrabasista to być może byłoby fajnie, ale moim zdaniem on po prostu brzmi zbyt sztucznie (zwłaszcza na długich nutach np. w 2:00). Do takiej muzyki jaką prezentujesz widziałbym bardziej syntetyczny i przede wszystkim - głebszy. No ale to jest moje zdanie. ;)
Dobra idziemy dalej - bardzo miłe dla ucha fx, pady. Melodia która pojawia się w 3:20 jest fajna. Melodycznie bez zarzutu ogółem. Utwór zróżnicowany. Cóż mógłbym jeszcze napisać...
Mastering oczywiście bardzo dobry. Chyba nie już do czego się przyczepić. :P
Bardzo dobra robota.
Pozdrawiam.
Ocenił na: 8 
 
 
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7092 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#16 Wiadomość | 2006-03-30, 11:39
 
Mirrored napisał/a:a) wiele utworów utrzymanych jest w tej samej tonacji (nie wszystkie!) - c-moll, dociągnę sobie jeszcze te kawałki Twoje których nie mam i to zweryfikuję, ale - Smoki, Walc cyrkowy, Kaskader, Pyernitcheek, Thartaack oraz ten tutaj prezentowany są właśnie w tej tonacji i ściągając ten utwór sobie pomyślałem - znowu c-moll? :P


To prawda :-) Mam trudności by się z tego wyzwolić ;-)

Mirrored napisał/a:b) po raz kolejny słyszę w Twoim utworze ten kontrabas z Trilogy. Rozumiem, ze jesteś zakochany w nim. :P Ale mi na przykład on nie za bardzo pasuje. Ma zbyt słabą, zbyt powierzchowną barwę. Poza tym brzmi... sztucznie. Gdyby zagrał go prawdziwy kontrabasista to być może byłoby fajnie, ale moim zdaniem on po prostu brzmi zbyt sztucznie (zwłaszcza na długich nutach np. w 2:00). Do takiej muzyki jaką prezentujesz widziałbym bardziej syntetyczny i przede wszystkim - głebszy. No ale to jest moje zdanie. ;)


Cóż mam napisać - uwielbiam ten bas. Niby słuchałem dużo jazzu i rocka z kontrabasami - wydawało mi się, że ten bas brzmi bardzo naturalnie ale najwyraźniej straciłem już obiektywizm w tej materii.

Bardzo dziękuję Mirrored za komentarz :-)
Średnia: 8,77 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
Fido 
Administrator


Dołączył 7098 dni temu
Posty: 557
Skąd: Łódź
Punkty: 5
#17 Wiadomość | 2006-04-04, 10:35 | Ocenił na 7
 
Całość kojarzy mi się z utworami grającymi gdzieś w tle jakichś darmowych płyt dodawanych np do gazet. :) Na początku (przed wejściem tej mocniejszej stopy) perkusja wydaje mi się zbyt rozmyta, chyba za duży reverb jest nałożony, przez co brzmi trochę jak mid. Zabawa basem bardzo mi się podoba, zresztą jak w większości twoich utworów. Wcale nie uważam, żeby brzmiał sztucznie, chociaż nie da się ukryć, że to po prostu słychać, że to trilogy. Jak zaczyna się ta mocna stopa, to w przejściu wykorzystany jest sampel takiego orkiestrowego, "wznoszącego" talerza, czy gongu. Mam wrażenie, że korzystałeś z tego sampla już we wcześniejszych utworach (np przy Walcu Cyrkowym) i za każdym razem jak go słyszę, wydaje mi się strasznie sztuczny. Po prostu jest kiepskiej jakości. Jak chcesz, mogę ci przesłać sample takich talerzy i gongów, pochodzące z EWQL SO. Myślę, że byłbyś z nich zadowolony. :)

Pod koniec kiedy wchodzi ta głośniejsza melodia na synthcie, robi się naprawdę fajnie. Później jest jeszcze przez moment takie ciche jakby gwizdanie na jakimś synthcie. Bardzo lubię taki dźwięk, a jest on niestety rzadko przez twórców wykorzystywany (a sam nie potrafię takiego brzmienia uzyskać, szczególnie tego płynnego przejścia pomiędzy nutami). Na koniec ładne wyciszenie, chociaż moim zdaniem ten tekst "good bye" zupełnie tu nie pasuje i psuje cały efekt.
Ocenił na: 7 
 
 
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7092 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#18 Wiadomość | 2006-04-04, 10:40
 
Dzięki Fido.
Teksty były wstawione ze względu na specyfikę zamówienia. Pochodzą z jakiejś dystrybucji linuxa.

Co do dźwięków z glidem to przewertuj sobie Albino najlepiej w wersji 2 - jest tam tego trochę :-)
Średnia: 8,77 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
ix 
VIP

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6781 dni temu
Posty: 904
Skąd: Lublin
Punkty: 117
#19 Wiadomość | 2006-09-26, 20:44 | Ocenił na 8
 
heh.no cóż numer że tak powiem Firmowy Piter...każdy ma swoje ulubione brzmienia tonacje i zagrywki...ale mniejsza o to....zacznę od bębnów... linia jest że tak powiem ułożona minimalistycznie nie ma w niej nic co mogło by mnie zainteresować czy zaintrygować...co do basu ja lubię jego brzmienie...linia całkiem brzyzwoita...synth beznadziejny mam na myśli brzmienie żywcem jakby z dancingów z minionej epoki...
natomiast nutki w całości kompozycyi całkiem fajne i miło mi sie tego słuchało...za całośc wystawiam 8/10
Piter napisał/a:Nie mogę nei wspomnieć, ze perkusja to w 95% robota Kena :-)
...moja taka mała uwaga niech więcej się za nia nie zabiera
Pozdrawiam
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
znikam/sukcesów życzę/Pozdrowiona dla całego Bf
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7092 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#20 Wiadomość | 2006-09-27, 07:06
 
ix napisał/a:...moja taka mała uwaga niech więcej się za nia nie zabiera


Heh ;-)
Wszystkie niuanse i zabawy perkusyjne są zrobione przez Kena a to z mojej strony był nacisk by wrzucić tu kick 4x4 - stąd i cała prostota bo we wszystkich innych utworach Endorphine Ken jest twórcą 99% perkusji - no i oczywiscie zawsze odradza 4x4 ;-)
Średnia: 8,77 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
Paul K 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6423 dni temu
Posty: 21
Skąd: Jabłonna Lacka
Punkty: 6
#21 Wiadomość | 2006-10-04, 14:42 | Ocenił na 8
 
Witam!!!

niewiele utworow w takim klimacie słyszałem.

z przykrością musze przyznac, że.... fajnie to wyszło :P

pomysł podoba mi sie. brzmienia za płytkie (ale moze akurat w tym stylu takie maja byc), lubie pełne i głębokie brzmienia, coz poradzic...

pomysł oceniam na 8+, wykonanie 7+ (master ciekawy jest, lubie jak tak wszystko czysto "syczy" :) )

Pozdro!!!!
Ocenił na: 8 
 
 
 
Avell 
Advanced


Orientacja: chłopcy
Dołączyła 6772 dni temu
Posty: 1130
Skąd: Warszawa
Punkty: 134
#22 Wiadomość | 2006-10-06, 17:42 | Oceniła na 8
 
Coś rzeczywiście jest w tym kawałku ze świata łagodnego s-f :) Zawsze, gdy mam zamiar powiedzieć coś krytycznego o utworze, zadaję sobie pytanie: ej, a czy Ty byś sama coś takiego potrafiła zrobić? I wiem, że odpowiedź brzmi - nie. Dlatego nic złego o utworze nie powiem ;) Podoba mi się ten klimat, który jest na początku oraz powraca w środku utworu razem z przemiłym głosem :} Mimo wszystko zabrakło mi tu tego "czegoś' co by mnie powaliło... Oczywiście perkusja, brzmienia, dodatki etc są fenomenalne i na pewno robią na mnie wrażenie.. Może za bardzo przyzwyczaiłam się do wysokiej jakości i standardu Waszych utworów i dlatego wymagam coraz więcej i więcej ...
Miło odebrałam: perkusje, przeszkadzajki, konstrukcję utworu, wokal, przejścia, bas.
Zabrakło mi: melodii, ale nie na padach, wyrazistości, pewnej ostrości niektórych dźwięków, świeżości.
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
www.avell.net
 
alberto 


Dołączył 6402 dni temu
Posty: 4
Skąd: Świecie
Punkty: 4
#23 Wiadomość | 2006-10-06, 20:56 | Ocenił na 9
 
Wszystko ładnie tylko gdzie jest punkt kulminacyjny?
Ocenił na: 9 
 
 
 
 
alberto
 
Mirrored 
Administrator


Orientacja: zwierzątka :P
Dołączył 7028 dni temu
Posty: 844
Skąd: Białogard
Punkty: 113
#24 Wiadomość | 2006-10-08, 16:36 | Ocenił na 8
 
alberto może byś napisał troche więcej? Bo nie chciałbym ciachać Twojego posta...
Ocenił na: 8 
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Muzyka (poziom: Professional) » [finał] Ken&Piter - LINUX

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi