klawiatura USB i sterowniki
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » klawiatura USB i sterowniki
 
twist21 


Dołączył 6568 dni temu
Posty: 2
Skąd: Poznań
Punkty: 5
#1 Wiadomość | 2006-05-16, 16:29
klawiatura USB i sterowniki 
witam!
Kupiłem właśnie klawiature sterującą USB i postępując zgodnie ze wskazówkami w instrukcji obsługi zacząłem instalację. I od razu pojawił się problem - komputer powinien sam znależć sterowniki dla urządzenia USB, ale wcale ich nie widzi! Nie chodzi tu o sterowniki zamieszczone na dołączonej płycie. To mają być sterowniki Windows, bez których urządzenie to nie będzie rozpoznane. Co mam zrobić? poprzednio miałem podobne sytuacje z innymi urządzeniami USB, ale zawsze dołączon na płycie sterowniki wystarczały. mój system to Win. XP, a klawiaturka to EMU Xboard 49. aha i jeszcze jedno - klawiatura działa normalnie na innym kompie, z tym samym systemem... :/

Proszę, pomóżcie!!!

z góry dziękuje i pozdrawiam
 
 
 
ZDV-12 
Założyciel


Dołączył 7114 dni temu
Posty: 2558
Skąd: Police
Punkty: 26
#2 Wiadomość | 2006-05-16, 23:04
 
wcale nie widzi sterowników czy urządzenia, napisz dokładnie, podłączasz klawiaturę i co się dzieje? komputer sygnalizuje nowe urządzenie?
 
 
 
 
nie mam czasu
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7113 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#3 Wiadomość | 2006-05-17, 07:29
 
podłącz klawiature pod USB, jak rozpozna nowe urządzenie każ mu szukać sterowników na płycie, zainstaluj je i obaczymy efekt. Gdyby windows musial sam rozpoznac to po co ta płyta do klawiatury..?
Inny komp ma inne sterowniki do płyty..inną płytę.
Przeinstaluj sobie sterowniki dołączone do płyty, poszukaj uaktualnień
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7105 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#4 Wiadomość | 2006-05-17, 07:55
 
Ja powiem tak:
Nie wiem czy to ma związek z Twoim problemem ale ja z M-Audio Radium miałem problem tego rodzaju, że jak najpierw podłaczyłem (fizycznie) klawiaturę przez usb a potem dopiero instalowałem sterowniki to miałem dokładnie taki sam efekt - jakieś oczekiwania na sterowniki windowsa i nie działającą klawiaturę.
Natomiast potem (ja idiota skończony debil kreatura łajza melepeta :D) doczytałem, że NIE WOLNO najpierw podłączać klawiatury a potem ładować sterowników tylko KONIECZNIE TRZEBA najpierw instalować sterowniki a dopiero potem wtykać kabelki.
Faktycznie po jakimś czasie jak postawiłem system od nowa zrobiłem jak przykazali i problemów nei było żadnych - usb sobie skocznie przekazywało dane z klawiatury do kompa :D
Koniec opowieści ;-)
 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
Loominator 
Założyciel


Dołączył 7113 dni temu
Posty: 3719
Skąd: polska
Punkty: 14
#5 Wiadomość | 2006-05-17, 08:08
 
a no to ja zle zrozumialem ;)
 
 
 
 
*jeżeli jest coś co Ci się na BF nie podoba to pisz - w administracji, maila, na pw.
*jeśli masz jakieś pomysły odnośnie BF nie bój się ich przedstawić w przeznaczonym do tego dziale.
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7105 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#6 Wiadomość | 2006-05-17, 08:10
 
Loominator napisał/a:a no to ja zle zrozumialem ;)


Nie no Loom - to była opowieśc o moim prywatnym dramacie. Miała na celu jedynie zwrócenie uwagi na to, że może być i tak ale to wcale nei znaczy, że tak właśnie jest. ;-)
 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
twist21 


Dołączył 6568 dni temu
Posty: 2
Skąd: Poznań
Punkty: 5
#7 Wiadomość | 2006-05-17, 20:05
 
ok już sobie poradziłem!

okazało się że mój windows był jakiś niekompletny czy coś. Wsadziłem więc płyte instalacyjną Windowsa i kazałem mu zrobić uaktualnienie systemu. po instalacji wszystko działało poprawnie a komputer znalazł steowniki bez problemu. To były sterowniki, które były potrzebne do poprwnego działania samego łącza z klawiaturą, inaczej klawiatura nie była rozpoznawana w menadżerze urządzeń. sterowniki do samej klawiatury były na płycie.

W każdym razie dzieki za pomoc

Pozdrawiam !!!!!
 
 
 
 
Odpowiedz do tematu
BeatsFactory » Forum » Dział Ogólny » Komputery » klawiatura USB i sterowniki

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi