Dj Hal (reloaded)
Witaj Gościu
Profil | Wiadomości [0] | Statystyki | Użytkownicy | Toplista | Regulamin | Kontakt
Rejestracja
newsy » katalog » artyści » strona główna » warsztat » szukaj

 Ogłoszenie 
BeatsFactory Promo 1, ważny temat:

kliknij tutaj -> Promocja artystów z pod znaku BF

Głosowanie: Aktywne
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » Dj Hal (reloaded)

Głosowanie zamknięte | Wyniki: Pro (0) : Adv (0) : Nov (8) : Średnia (2,3)

 
DjHal 
Novice

Dołączył 6581 dni temu
Posty: 17
Skąd: zewsząd
Punkty: 32
#1 Wiadomość | 2006-05-23, 09:44
Dj Hal (reloaded) 
Niestety niemożliwe było dokończenie poprzedniego głosowania z powodu problemów z serwerem.
Teraz gdy jest już jak najbardziej stabilny prosze o ponowne rozpatrzenie mojej kandydatury.

Mam 18 lat, pasjonuje mnie muzyka techno, trance, house. Moja przygoda z ta muzyka zaczęła się po pobycie w zeszłym roku na Sunrise with Ekwador (jak narazie najlepsza impreza w moim nędznym życiu ;)). Muzyke zacząłem tworzyć stosunkowo niedawno, więc cały czas poznaje program na którym tworzę: FL5. Pomysłów na melodie mam miliardy ( w wybobraźni układam sobie super hity) ale problem tkwi w tym że nie potrafię tego zrobić na FL. Jest to głównym powodem chęci przystąpienia do BF i mam nadzieje że uda mi się z waszą pomocą zmienić.

Musze jeszcze powiedziec że przeglądnełem rady które dawaliscie muzykom prezentującym muzyke na tej stronie i dużo pomogły mi w tworzeniu. Pościągałem sobie kilka wtyczek, zacząłem bawić się w masteringu, mam nadzieje że teraz będzie to wyglądało kapkę lepiej.

Więc...

Dj Hal - Za Darmo Pieniądze Biorą

Dj Hal - Bounce Your Body

I moja ostatnia produkcja:
Dj Hal - Keep It Real

Let's go !
Ostatnio zmieniony przez Piter 2006-05-23, 11:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
 
Dark Site Is The Best
 
adre'n'alin 
~Urlopowicz~


Dołączył 6732 dni temu
Posty: 116
Skąd: Pyrlandia
Punkty: 1
#2 Wiadomość | 2006-05-23, 16:43
 
Pierwszy kawałek to niestety nic nowego.Tego typu utworów w necie krązy mnóstwo(wszyscy chyba pamiętają "co się stało"-boże!!).Następny utwór nawet nie wiem co powiedzieć.No nie mój klimat.Ostatni utwór zdecydowanie chyba najgorszy.Jeszcze chyba długa droga przed tobą...Ćwicz,słuchaj i przede wszystkim myśl!Życzę owocnej nauki i pracy:)
Ostatnio zmieniony przez ix 2006-05-30, 07:10, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
 
...adre-and-alin.go.pl
 
Kostec/SO 
Moderator


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 7113 dni temu
Posty: 507
Skąd: Jastrzębie Zdrój
#3 Wiadomość | 2006-05-24, 10:33 | Oddał głos na Novice
 
No więc tak pierwszy kawałek to pewnie dobry pomysł ale przerabiany jusz od czasów amisi i commodorka a wykonanie kiepskie że głośno jest to nie znaczy dobrze brzmi
A ten kawałek ostatni całkiem mi przypomniał jak się na amidze uczyłem szydełkować no sory man Droga przed tobą daleka :)
 
 
 
 
 
"Przy użyciu najnowszej generacji komputera potrafie zmienić Tekture w Hamburgera"

GG.3106881
 
Parasite 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6563 dni temu
Posty: 212
Skąd: Gdansk / Londyn
Punkty: 31
#4 Wiadomość | 2006-05-24, 12:22 | Oddał głos na Novice
A wiec tak : 
Za darmo pieniadze biora:

Klimat nie podoba mi sie w ogóle ,uzyles tu glosu tegokolesia z filmiku ;) heh pomysl niezly ale na komedie a nie na kawalek do radia czy na skladanke ,sam przyznaj ? bit jest nawet fajny nie powiem bongosy sobie fajnie klapia ale ja bym to przemiksowal i wywalil tego zurka z kawalku,

Keep it Real:

Wokal jest za cicho ,ten bas co wchodzi to jest tani (kiepski) i ogolnie basem tylko z nazwy jest,tu by sie przydala rozwinieta linia melodyczna ,choc jest juz napewno fajniej niz w poprzednim ;) allllleeeee ten wokal za cicho !!!!! a bylo by lepiej.i gdzie sie podziala stopa co? wyszla na spacer? przeciez jej nie slychac,slychac tylko wysokie.

Bounce your Body:

oo starrrry !!! wez zmien ten syntezator z poczatku bo wieje tutaj amiga ;) fajne slajdy nawet beat standard ale zle slychac,tego gadania bounce troszke za duzo,ja bym popracowal nad melodia prosta jest jak metr sznurka w kieszeni.

OGOLNIE.

Jak na poczatek nie jest zle.Staraj sie rozwijac linie melodyczne ,nie jedna sekwencja w kolko ,urozmaicaj,stope trzeba czuc stary do stopy sie gibasz na parkiecie co nie ? Poza tym staraj sie lepiej dobierac brzmienia bo niektore sa zalosne ;) Staraj sie nie urzywac ogolnie dostepnych sampli w programie bo wszyscy ich uzywaja ,jesli juz szukasz wokali ,jest internet poszukaj troche napewno cos znajdziesz ciekawego.Pracu pracuj i poprawiaj brzmienie.Narazie novice.Pozdrawiam.
 
 
 
 
 
... God Bless Drum n Bass ...
 
DjHal 
Novice

Dołączył 6581 dni temu
Posty: 17
Skąd: zewsząd
Punkty: 32
#5 Wiadomość | 2006-05-24, 14:18
 
Sczerze mówiąc na nic więcej niż novice nie liczyłem :D
Sam wiem że jeszcze duzo pracy przede mną, ale postaram się nie zmarnowac waszych rad.

prosze o głosy
 
 
 
 
Dark Site Is The Best
 
Souls in Motion 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6590 dni temu
Posty: 79
Skąd: Szczecin
Punkty: 16
#6 Wiadomość | 2006-05-28, 19:47
 
[pkp]

A mi linki nie działają... :/
 
 
 
 
 
www.SoulsInMotion.info
 
DjHal 
Novice

Dołączył 6581 dni temu
Posty: 17
Skąd: zewsząd
Punkty: 32
#7 Wiadomość | 2006-05-28, 20:47
 
linki działają

więc prosze o głosowanie
bo naprawde zależy mi na dołaczeniu do BF
 
 
 
 
Dark Site Is The Best
 
Souls in Motion 
Advanced


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6590 dni temu
Posty: 79
Skąd: Szczecin
Punkty: 16
#8 Wiadomość | 2006-05-28, 21:11 | Oddał głos na Novice
 
[pkp]

Za darmo pieniądze biorą Hmm... Źle trafiłeś, ponieważ nigdy mi się ten filmik nie podobał :P A tak serio... Moim zdaniem nie powinieneś zmieniać wysokości sampla. Jeśli bawisz się z samplami, to nie możesz bezkarnie jeździć sobie nimi po pięciolinii, bo zmienia sie ich długość (utrata rytmiczności) jak i tonacja (fałsze). Myślę, że melodia sama w sobie nie jest zła, ale nie pasuje tu do reszty. Nic ciekawego...
Bounce your body Ekhm... Wszystko brzmi strasznie. :/
Keep it real I znów to samo...

Kilka uwag: Nie podoba mi się sposób, w jaki wykorzystujesz swoje (?) sample. Rzucasz je to tu to tam. Występują u Ciebie w formie zapchajdziury - "Tu brzmi pusto, a walniemy jakis wokal". Ową "pustość" wypełnia sie w inny sposób. Powinieneś rozbudować perkusję. Niby brzmi standardowo, ale grają tu ledwie 3... może 4 instrumenty. Pomijając już, że w każdej piosence wykorzystujesz te same haty i kick'i. Poza tym nie nakładasz odpowiedniej ilości efektów (reverb, delay) na melodie, przez co brzmią strasznie sucho. Polecam też pobawic sie tymi magicznymi pokrętełkami. Dzieki nim uzyskasz bardziej unikalne brzmienia. Brakuje mi też tła... Nie wiem jak innych, ale jakieś pady czy stringi w tle to coś, co mnie kręci. U Ciebie nie ma ich ani trochę... Także sam widzisz, droga przed Tobą dość długa, ale jak mawiają "trening czyni mistrza".

PS. Jeśli nie idzie Ci na FL - spróbuj innych programów (choćby Reason 3).
 
 
 
 
 
www.SoulsInMotion.info
 
Pit 
Moderator
keep out


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6682 dni temu
Posty: 628
Skąd: Białystok
Punkty: 198
#9 Wiadomość | 2006-05-29, 09:45 | Oddał głos na Novice
 
Za darmo pieniadze biora - Wokal nie w tempo.. bass brzmi strasznie sucho.. perka nie jest zla .. synth tez strasznie plastikowy.. jakby nie bylo tego wokalu to yh.. brzmienia rodem z wesolego miasteczka.. melo te mi nie podhcopdzi za bardzo .. zrealizowane koszmarnie.. synth za bardzo z przodu .. i w ogole taki sielankowy klimat .. sorry ale no nie podoba mi sie niezaleznie z ktorej strony bym do tegokawalka podszedl..

Bounce Your Body - tutaj kick strasznie guchy.. i znowu brzmienie isntrumentow.. czy ty robisz na amidze? straszne :) perki nei slychac pod nawalem synthu.. i ogolnie no duzo jeszcze przed Toba .. nie wiem co oceniac.. bo tutaj wszystko jest zle :)

Keep it real - znowu perka z tylu a synth na pierwsyzm planie i dochodzi do niego jeszcze bass.. zero pomyslu.. ani na melodie .. az uszy bola.. no nie chce iceniac szczegolowo bo robisz wszedzie te same bledu.. realizacja do poprawy.. i pomyslowosc :) i jeszcze pare innych rzeczy .. :)

Zdecydowanie Novice

Pozdrawiam :)
 
 
 
 
What dreams may come ...
 
ZLK 
Moderator
klepacz zawodowy


Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6744 dni temu
Posty: 745
Skąd: Wrocław
Punkty: 160
#10 Wiadomość | 2006-05-29, 19:40 | Oddał głos na Novice
 
Witam!

1.
Za bardzo zloopowany ten kawałek tekstu, w ogóle nie pasuje....... linia basowa to 3 dzwieki, troche malo, w dodatku srednio do siebie pasują. Te "pierwsze skrzypce" są za głośno przez co wystają.... Nudny kawałek.

2.
Utwór z charakteru przypomina nieudolne discopolo, standardowe dzwieki z FL'a..... krzywe poskładane haty, i kompozycyjnie klapa...... do tego nic tu w zasadzie poprawnie nie brzmi. Tytuł też mało ambitny.

3.
Ten synth jest zbyt głośno, bass ktory sie z tego syntha wydobywa jest nieczysty tonacyjnie, kick zdecydowanie za cicho i za lekko, clapy trochę wioskowate, wokal nie pasuje, zle wmixowany. Jeden temat ciągniesz przez całą długość, tak być nie może bo idzie się pochlastać z nudów. Urwane i nieprzemyślane zakończenie.

Novice i do roboty ;)
 
 
 
 
 
moja muzyka:
1. Ciasto z Rodzynkami
2. Connecting People
3. Błąd Ochrony
4. Mleko
5. Mega

 
pbmuz 
Advanced

Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6581 dni temu
Posty: 87
Skąd: Olsztyn
Punkty: 33
#11 Wiadomość | 2006-05-29, 21:34 | Oddał głos na Novice
 
Novice!
Syntezatory fatalne. Poszukaj innych barw-błagam! Nie podoba mi się że te sample wokalu caly czs w kółko latają. No i w ogóle wszystko w kółko. i na każdy utwór tutaj przedstawiony miałeś identyczny koncept.Twoje pomysły na melodie tez mi się nie podobają. Zajążdżają dico polo.Ale to jest sprawa gustu i niektórzy to lubią. W sumie te barwy, które użyłeś też przywodzą na myśl ten gatunek... Jedyny komplement który mi się nasuwa to fajne bity,Które wszak w takiej muzie są niezmiernie ważne więc jeśli ty sam skonstruwałeś te loopy to duży plus. A jeśli nie to plus za wybór (ale już mniejszy troszkę:))
Pozdrawiam
 
 
 
 
Wszystko przemija z wyjatkiem prawdziwej sztuki - dlatego tylko Ona jest godna zaufania!
 
Horus 



Orientacja: dziewczynki
Dołączył 6629 dni temu
Posty: 69
Skąd: Lublin
Punkty: 40
#12 Wiadomość | 2006-05-29, 22:05 | Oddał głos na Novice
 
witaj
juz kiedys mialem okazje oceniac twoje utwory wiec byc moze to bedzie kalka poprzedniej mojej wypowiedzi

bounce your body - motyw brzmi raczej jak 'bounce, yo, bary'. to twoj głos? zbyt dlugo meczysz wokal. za krotki tekst zeby go tak eksploatowac. jesli czytales inne moje recenzje to pewnie domyslasz sie ze nie palam szczegolna miloscia do chipowych 8bitowych brzmien. razi mnie to niezmiernie. jest tyle fajnych syntezatorow VSTi ze bez trudu znajdziesz cos bardziej ambitnego. zaprawde albo rob caly kawalek w 8bitach albo odpusc sobie takie instrumentarium. melodia monotonna, nie rozwija sie, aranzacja nie zaskakuje - robi sie przydlugawo i nudno.

keep it real - oj stary zaczynalo sie fajnie dopoki nie wszedles z tym syntezatorem, mastering lezy calkiem, brzmienia jak poprzednio, dodatkowo tonacja dziwaczna, nijak sie ma do tej panienki. za malo melodii, hmmmm, nudno?

za darmo pieniadze biora - wejscie przyjemne, ale mogles na jakims granulizerze czy innym kontakcie steinberga przyspieszyc ten wokal odrobine. czyżby w tle gral loop perkusyjny z FPC? chyba tak. jakby nie patrzec, brzmi tu niezle, tylko ze nie przeksztalcasz go w zaden sposob, jest po pewnym czasie nuzacy. cygan, domyslam sie, zostal zrippowany z filmiku stad ta mizerna jakosc glosu, mam jedna uwage: jesli masz zamiar uzyc czyjegos glosu w utworze to powinienes na poczatku okreslic po co? zastanow sie zawsze 'po co mi ten wokal tutaj? czy chce nagrac hymn chwalebny, czy moze satyre, czy ta osoba powiedziala cos waznego, sama jest wazna, czy moze ja chce ta osoba sie posluzyc bo ostatnio jest "popularna"? jesli uzywasz jej bez celu, ot tak ad hoc wpadles na ten pomysl to wychodzi tani komiks albo bigos. staraj sie tez budowac bardziej zroznicowane melodycznie, brzmieniowo i aranzacyjnie utwory. poczytaj o masteringu, bardzo wazna rzecz, szkolic sie trzeba dlugo i chyba zawsze. dluga droga przed toba ale i pelna ciekawych przygod muzycznych i wielu eksperymentow, na poczatek niezle. blogoslawienstwo od Horusa i nie przestawaj sie szkolic, nie watp w swoje zdolnosci, cwicz
 
 
 
 
i am the left eye, you are the right.
would it not be madness to fight? we come one
 
Piter 
Moderator


Dołączył 7105 dni temu
Posty: 1694
Skąd: Toruń
Punkty: 164
#13 Wiadomość | 2006-05-29, 22:42 | Oddał głos na Novice
 
ZA DARMO PIENIADZE BIORĄ
Hmmm.... to osobistość znana mi z ul.Szerokiej..... przyznam jednak, ze nei budzi ona mojego respektu jako ośrodek opiniotwórczy :]
No to do muzyki bo wokal pocięty wedle mnei odpowiednio jak na taki zamysł twórczy.
Aranż po pierwsze pusty - perka i jakiś dziwny bas a do tego trochę sztucznych trębaczy.
Muszę Ci powiedzieć, ze słychać neistety nieumiejętność tworzenia poprawnej harmonii bo brzmi to po prostu często tak, jakby nie do siebie te poszczególne ścieżki miały pasować. Bas gra nieco inaczej niż trąbki - przeszkadzają sobie nawzajem fałuszjąc.
Najlepsza z tego wszystkiego jest perkusja - brzmi i bije przyzwoicie.

BOUNCE YOUR BODY
Zaczyna się jak wczesna zabawa na etapie poznawania frutka.
A co to?!
discopolo?
Zebrałem szczękę z podłogi i piszę dalej :]
Ooooj marnie - naiwna melodyjka z ciągle powtarzającym się i drażniącym już wokalem...... słabo.
W kółko.......

KEEP IT REAL
No lubisz się bawić wokalami :-)
Nieprzyjemne brzmienie synthów - melodie znowu takie proste i naiwne.

Novice - trza popracować nad tym wszystkim i to mooocnoooo :D
 
 
 
 
 
Na Targowisku Próżnosci
Wszystko ma swoja cenę
Tu kupisz, sprzedasz, zamienisz
Nawet swoje sumienie
(O.S.)

http://piter.neart.pl/
 
 
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
BeatsFactory » Forum » Muzyka » Zgłoszenia do BeatsFactory » Dj Hal (reloaded)

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
 
qbs | forum: © phpBB by Przemo | stat4u
| © BeatsFactory 2002 - 2024 | partnerzy | protected by bowi